Bought this from NTUC Finest, 2 packets for SGD$7.35. So there will be total of 10 little packets, costing SGD0.74 per packet. But for my lunch, i cook 2 packets for myself, so its like $1.48 per meal. With no further add ons of extra ingredients, in it is the noodle + Oil + chilli taste flakes. I will give it 5/10. Still can eat but not that fantastic. So at its cost, able to fill up just right. Probably need some add ons like eggs or meat to boost up the ratings further.
No comments:
Post a Comment